5 december 2020

Verplaatsingen tussen gemeenten zijn toegestaan van 23 tot 26 december, maar worden verboden tussen 31 december 00:00 uur en 4 januari 05:00 uur, zo heeft premier António Costa zojuist aangekondigd.
Tijdens de kerstperiode, in de nacht van 23 op 24, zijn verplaatsingen alleen toegestaan voor mensen op doorreis.
In de Kerstnacht, 24 december en op eerste Kerstdag mag men zich verplaatsen tot 02.00 uur.
Tot slot, op de 26ste, worden verplaatsingen vanaf 23.00 uur weer beperkt.
Tijdens de kerstperiode mogen restaurants op de 24e en 25e open zijn tot 01.00 uur ‘s nachts, op de 26e mogen de restaurants tot 15.30 uur geopend zijn voor de lunch.
Deze versoepeling van de maatregelen tijdens de kerstperiode zullen niet plaatsvinden bij de jaarwisseling. Vanaf 0:00 uur op 31 december tot 05:00 uur op 4 januari is het verboden om de eigen gemeente te verlaten.
Men mag zich slechts verplaatsen tot 02.00 uur in de nacht van 31 en tot 23.00 uur op 1 januari. Net als met Kerstmis kunnen restaurants in de nacht van de 31e tot 01.00 uur en op de 1e tot 15.30 uur open zijn.
Wat betreft openbare feesten en bijeenkomsten op de openbare weg, zijn maximaal 6 personen toegestaan.
Al deze maatregelen moeten op 18 december nog worden herzien, legde de premier uit.
De regeringsfunctionaris kondigde ook aan dat er een bewustmakingscampagne zal worden gehouden voor het hoogtepunt van de feesten, waarin wordt opgeroepen “feesten met veel mensen, te lang zonder masker en in kleine ruimtes te vermijden”.
De actuele maatregelen per gemeente per dag vind je hier.

Bron: https://covid19estamoson.gov.pt/new-state-of-emergency-measures/